П`ятниця, 27.12.2024, 21:01
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
працівник КМСД
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Історія школи

 

                                                        

 

 

                                                                     

Школа... Скільки спогадів цікавих,

      Кожен день новий – у майбутнє крок.

    Голос вчителя, скрип ручок і пеналів,

    Рій записок,  і дзвінок!

    Потім буря крику, шуму, сміху.

    Хтось спішить списати, хтось – довчить

    Чийсь хитренький погляд на потіху.

    Блиск в очах – настав час відпочить.

  

Таращанська школа № 2 дала путівку в життя тисячам людей. Серед її випускників і науковці, і юристи, і військові, і журналісти, і вчителі, і лікарі, і поети і всі ті, чиєю працею пишається наша ненька Україна.

Багато людей перейшло через її класні кімнати, глибоко  в давнину сягають витоки цього чистого джерела знань.

Створена в 1902 році як двокласне училище, школа займала чільне місце серед існуючих уже навчальних закладів Таращі. Перші учні, перші випускники і перший директор Хоменко Іван Федорович.

1913 рік – на базі училища утворюється чоловіче і жіноче вище початкове училище. Цього ж року добудовується ще один корпус, де згодом відкривається жіночі класи прогімназії, яка стає через два роки гімназією.

1916 рік – на базі існуючого училища відкривається реальне училище, яке давало вже середню освіту. Навчалися як у жіночій гімназії, так і в реальному училищі сім років.

У 1918 році відбувся останній випуск гімназисток. Директором на той час була Захаренко Віра Яківна.

1920 рік – рік реорганізації всіх навчальних закладів. Наша школа стала називатися Таращанська загальноосвітня трудова семирічна школа № 2. В ній навчалося до 400 дітей, які закінчивши 7 класів могли продовжити навчання у середніх професійно-технічних школах.

З 1934 року семирічна школа № 2 стає середньою. Настали грізні роки Великої Вітчизняної війни. Закрила свої двері школа.

23 липня 1941 року після п’ятиденних запеклих боїв Таращу захопили гітлерівці і почали встановлювати „свій новий порядок”. В роки окупації в школі розміщувалась жандармерія.

 

5 січня 1944 року. Ця дата увійшла в історію нашого міста як день визволення і звільнення від фашистських загарбників. Звільнено було від німців і приміщення школи. Але не дитячі голоси лунали в її стінах, а стогін поранених бійців, оскільки до 1945 року в школі розміщувався госпіталь.

Більше сотні бійців поховано в Братській могилі на території школи.

Не повернувся з війни і випускник 1938 року, Герой Радянського Союзу Петро Леонтійович Вернигора.

Скільки ж їх, героїв, мужніх, люблячих синів Вітчизни виховала школа. Вони не повернулися з війни, віддали своє життя за мирне майбутнє.

1 вересня 1945 року. Знову відкрила свої двері школа. Для післявоєнних часів це була визначна подія. Директором на той час була Савіцька Віра Михайлівна.

Після війни в школу повертаються вчителі – учасники бойових дій. Це вчитель історії Григорій Васильович Морозов, вчитель фізики Яким Оникійович Коваленко, вчитель математики Андрій Іванович Ісаков та  Петро Михайлович Трохименко, який з 1946 по 1954 рік працював на посаді директора школи. За великий внесок у розвиток народної освіти  Петра Михайловича Трохименка нагороджено  медаллю А.С. Макаренка та присвоєно звання Заслужений  вчитель УРСР.

            

Скільки було їх, нелегкої долі  вчителів за всі роки існування школи. Людей, які не мають високих урядових нагород; людей, які віддали своє серце, душу вихованню підростаючого покоління; людей, які зробили величезний внесок у розвиток народної освіти своєї держави.

 

 

 

 

 

23 вересня 1989р. З цієї дати можна розпочати нову сторінку історії життя нашої школи. Саме цього дня відкрило свої двері  нове приміщення, яке ось уже 20 років гостинно запрошує до своїх класів гамірливу дітвору. З 1989 року школа стає середньою. Нова, простора, наша школа щоденно наповнюється дитячим гамом, щоденно в її стінах лунає шкільний дзвінок.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        

 

30 десятиліть вела громадян Таращі й району школа до вершин слави. ЇЇ  шлях – то дорога до світла. З цим великим змістом нехай славиться у праці та людських серцях, несучи радість і знання ще не один день і вік.

4 вересня 2019 року рішенням Таращанської районної ради Київської області №670-32-VII змінено найменування Таращанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Таращанської районної ради Київської області на найменування Таращанський академічний ліцей "Успіх" Таращанської районної ради Київської області

Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Офіційні лінки

Copyright MyCorp © 2024