Наша мова калинова
9-го листопада ми відзначали велике свято – День української писемності та мови.
В Україні воно було офіційно встановлене 1997 року Указом Президента. А святкуємо ми його на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна наша мова.
Напередодні Дня української писемності та мови, 7 листопада, учні Таращанської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 приєдналися до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, що прозвучав по Українському радіо о 13:30. Сорок три учні писали диктант.
Також, 10 листопада ц.р. у міській школі №2 відбулася зустріч 6-А, 9-Б і 10 класів із поетом Таращанщини – Іваном Несторовичем Ткаченком, із с. Лісовичі нашого району. Дуже сподобалася присутнім на заході збірка поезій Івана Несторовича – «Дзвони часу». Він із неї прочитав учням чимало віршів.
Варто зазначити, що на невеличкому заході, свої поезії читали учениці 6-А класу Надія Присяжнюк і 10 класу Катерина Бурак.
На завершення, присутні подивилися відеофільм про День української писемності та мови.
До вищезгаданого свята, були залучені й учні початкових класів. Серед початківців був проведений конкурс «Найкращий почерк».
У шкільній бібліотеці відбулася виставка «Ну що б, здавалося, слова… Слова та голос, більш нічого», де бібліотекар Н.Г. Бурлій висвітила тематику заходу.
Відбулась у школі й вікторина до Дня української писемності та мови. Інформація (її підготували учні 10 класу із класним керівником А.В. Даценко) про це чудове свято, була розміщена у вестибюлі й з нею ознайомлювалися школярі. А потім бажаючі давали відповіді на питання про українську писемність, по вищезгаданій стінгазеті та переможці отримали грамоти.
Пам’ятаймо, що наша писемність і мова – це чиста криниця, із якої б’є, мов сльоза, джерело. Вона, як добірне зерно, яким маємо всі ми, патріоти держави, засівати поле спілкування, домагатись її розквіту, утвердження на теренах нашої незалежної України. |