29 років тому світ сколихнула страшна новина – 26 квітня сталася трагедія, яка увійшла в історію людства як Чорнобильська катастрофа. Це найбільша техногенна аварія ХХ століття. Відтоді Чорнобиль став зоною душевного болю та постійної тривоги мільйонів українців. Від 26 квітня 1986 року увесь український народ живе “до” і “після”. “До” і “після” катастрофи на ЧАЕС.
27 квітня 2015 року у Таращанській ЗОШ І-ІІІ ст. №2 відбулася тематична лінійка присвячена Чорнобильській катастрофі. Спочатку перед присутніми виступила Президент школи, учениця 9-А класу Анна Грохольська з цікавим інформаційним матеріалом. Потім для школярів цього навчального закладу учениці 9-х класів Ірина Нечипоренко й Аліна Павленко заспівали широковідому пісню «Чомусь так гірко плакала вона».
Метою цього заходу було донести до учнів важливість пам’ятати такі дати. Адже це наша історія, наш біль і наші втрати.
Чорнобиль – це незагоєна рана, не лише наша особиста, а й загальнолюдська, це страшний урок не стільки конкретному суспільному устрою, скільки всьому людству. ООН встановила 26 квітня Міжнародним днем пам`яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Але хоча світ і підтримує нас у ліквідації наслідків Чорнобильської аварії, основний, найважчий тягар залишається на плечах України. |