Тема щеплень давно перестала бути однозначною. Батьки вагаються, чи варто робити щеплення, особливо з усіма тривожними новинами щодо якості вакцин. Однак, лікарі радять робити! Чому? Спробуємо поснити і надати інформацію про деякі інфекційні хвороби.
Щеплення АДП-м - приватний варіант АКДП. Але в ній немає компонента від кашлюку. Сьогодні АДС-м використовується для ревакцинацій метою активізації та продовження імунітету, придбаного раніше.
Правець і дифтерія - небезпечні інфекції, які можуть вразити абсолютно всіх людей, якщо вони не щеплені. Правцем можна заразитися шляхом потрапляння збудника в будь-яку відкриту рану, наприклад, під час відпочинку на природі, при проведенні городніх робіт. Вакцина формує імунітет до цих захворювань, але з часом він слабшає. Важливо не пропускати ревакцинації і, тим більше, не відмовлятися від них.
АДП-м має широкий спектр застосування. Вона показана людям, які підлягають вакцинації проти дифтерії та правця кожні десять років. А також використовується в тих випадках, коли у дітей виявлено непереносимість АДС та АКДП. У складі АДС-м половина дози дифтерійних і правцевих анатоксинів, але її достатньо для того, щоб підтримати та активізувати вже набутий імунітет. |